fbpx

5 faktów na temat nowoczesnych stron www

Opublikowano: 28 sierpnia 2016 w kategorii: Aktualności, Strony www
5 faktów na temat nowoczesnych stron www

Nieustająco zmieniające się trendy i internet zmuszają do dopasowywania stron do wymogów rynkowych. Nawet 1 rok w webdesignie to jak 5 lat w motoryzacji! Nowoczesne strony www to konieczność, jeżeli swoją działalność opierasz na sieci, wyszukiwarce i planujesz też działania SEO – bo zwyczajnie nie chcesz zostać w tyle. Strony internetowe ciągle ewoluują zgodnie z możliwościami jakie daje im najnowsza technologia. Nowoczesne strony www to takie, które swoje działanie prowadzą na dwóch poziomach – pierwszy to ten, który widać gołym okiem, a drugi to ten, który opiera się na narzędziach użytych, żeby zwiększyć skuteczność działań. Do jednych z najważniejszych cech jakimi muszą się wyróżniać takie strony, żeby dobrze odnalazły się w panujących trendach zalicza się:

  1. Animacje – dobrze dobrana i wykonana przykuwa wzrok, dobrze wpływa na wizerunek marki i daje korzyści, czyniąc stronę atrakcyjniejszą i ciekawszą.
  2. Film – obecny wszędzie, zaczynając od mediów społecznościowych, a kończąc na vlogach. Można przedstawić produkt firmy angażując w to klienta, a wiadomo od zawsze, że klienci lubią wideo.
  3. Social Media – powiązanie z mediami społecznościowymi promuje, buduje markę i skutecznie dociera do odbiorców.
  4. Chat – dzięki niemu można kontaktować się w klientem i w czasie rzeczywistym pomóc mu w rozwiązaniu problemu. Bezpośredni i szybko kontakt w klientem wpływa na pozytywny obraz marki i budowanie zaufania.
  5. RWD – responsywność stron internetowych ma olbrzymie znaczenie, jest techniką projektowania stron, dzięki której wygląd, rozmiar i układ stron internetowych automatycznie dopasowuje się do urządzenia, w którym są wyświetlane.

Nowoczesne strony www to wymóg na rynku, muszą być przyjazne dla użytkowników, wyszukiwarek oraz łatwe w wykorzystaniu.

Jeśli masz wrażenie, że Twoja strona www może nieco odstawać od tych standardów – wykonaj najpierw darmowy audyt seo online. Jeśli okaże się że optymalizacja techniczna pod kątem wyszukiwarek nie pomoże – skontaktuj się z nami, abyśmy mogli wspólnie zaprojektować Twój nowy sajt.